Zabawy rozwojowe dla niemowląt

Zapoznajcie się z naszymi propozycjami zabaw, a następnie wykorzystajcie je w bezpośrednim kontakcie z maluszkiem.

Zabawa z niemowlęciem nie tylko sprzyja umacnianiu rodzicielskich więzi, ale również przyczynia się do prawidłowego rozwoju dziecka. Zapoznajcie się z naszymi propozycjami zabaw, a następnie wykorzystajcie je w bezpośrednim kontakcie z maluszkiem.

Zabawy rozwojowe dla niemowląt stymulują zmysły maluszka. Dzięki takiej formie spędzania czasu z dzieckiem, maleństwo poznaje świat i uczy się nowych umiejętności. Warto pamiętać, że do wspólnych zabaw z niemowlęciem, nie potrzeba wyszukanych zabawek. Wystarczy jedynie dobry humor, zaangażowanie i wyobraźnia rodziców. Poniżej przedstawiamy Wam kilka inspiracji, w jaki sposób możecie spędzać czas z Waszymi maleństwami.

Zabawy rozwojowe dla niemowląt:

Zabawa w miny – pokazuj niemowlęciu śmieszne miny, wydając przy tym odmienne dźwięki. Pamiętaj, żeby zarówno miny, jak i odgłosy były radosne, aby nie przestraszyć dziecka.

Przekładanka – Włóż do rączki maluszka nieduży przedmiot i pokaż jemu, że można go przekładać z rączki do rączki.

Taniec we dwoje - Włącz radosną, rytmiczną piosenkę i weź niemowlę na ręce. Oprzyj go sobie na biodrze, podtrzymując jedną ręką. Drugą rączkę złap w taki sposób, jak trzyma się partnera w tańcu. Podryguj delikatnie w rytm muzyki.

Zabawa z latarką – kiedy jest ciemno za oknem, połóż niemowlę obok siebie, zgaś światło i weź ze sobą latarkę. Zataczaj różne kształty światłem latarki na suficie, nuć melodię, przytulaj i głaszcz swoje maleństwo. W ten sposób pobudzisz zmysł wzroku swojego maluszka.

Liczymy, że powyższe przykłady zabaw rozwojowych dla niemowląt będą stanowiły dla Was cenną inspirację, a dzięki Waszej wyobraźni i fantazji dołączycie do naszej listy jeszcze wiele ciekawych propozycji.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 3.5 Ilość głosów: 2

Porady dla rodziców

Masz pytanie?